Klubmestre

2019

Række Klubmester
U-12 D Marius Binderup Elstrøm
U-12 P Cilke Spangsdorf
U-14 D
Andreas Dahl Jonassen
U-16 P Anne Brassøe
Fiduspokal Zander Olsen
Herre B
Helge Bendtsen
Dame A Karen Axen
Dame B Stine Søndergaard Linderoth
Dame C Jette Larsen


Billeder af alle klubmestre og finalister ses nedenfor. Tillykke til jer og tak til alle som har deltaget ved dette års klubmesterskab.

På gensyn i 2020 :-)

 

U-12 D

Marius Binderup Elstrøm,
Zander Olsen (tv.) & Tobias Coltau Laursen (th.)

U-12 P

Cilke Spangsdorf (th.) & Ida Marie Haaning

U-14 D

Andreas Dahl Jonassen (th.) & Magnus Schmidt

U-16 P

Anne Brassøe (th.) & Emma Mortensen

Fiduspokal

Zander Olsen

Herre B

Helge Bendtsen (th.) & Henning Haslund

Dame A

Karen Axen (tv.) & Birgitte Axen

Dame B

Stine Søndergaard Linderoth (th.) & Sidsel Binderup

Dame C

Jette Larsen (th.) & Else Larsen

2018

Række Klubmester
U-10 D Marius Binderup Elstrøm
U-10 P Cilke Spangsdorf
U-12 D
Malthe M. Christensen
U-14 P
Anne Brassøe
U-14/16 D
Andreas Dahl Jonassen
Fiduspokal Cilke Spangsdorf
Herre A Erik Nielsen
Dame A Karen Axen
Dame B Birgit Larsen
Dame C Lone Bonderup
Dame 60+ Nancy Bisgaard


Billeder af alle klubmestre og finalister ses herunder.

 

U-10 D

Marius Binderup Elstrøm

U-10 P

Cilke Spangsdorf (tv.) & Ida Marie Haaning

U-12 D

Malthe M. Christensen (th.) & Magnus Schmidt

U-14 P

Anne Brassøe (tv.) & Freja Rasmussen

U-14/16 D

Andreas Dahl Jonassen (tv.) & Rasmus Dahl Jonassen

Fiduspokal

Cilke Spangsdorf

Herre A

Erik Nielsen (th.) & Rasmus Sparre

Dame A

Karen Axen (th.) & Birgitte Axen

Dame B

Birgit Larsen (th.) & Anja Jonassen

Dame C

Lone Bonderup (th.) & Marlene Sparre

Dame 60+

Nancy Bisgaard (tv.) & Birthe Højer Pedersen

2017

Række Klubmester
U-12 D A Andreas Dahl Jonassen
U-12 D B
Magnus Olsen
U-14 D
Rasmus Dahl Jonassen
Fiduspokal Malthe M. Christensen
Herre A Henrik Møller Brassøe
Dame A Karen Axen
Dame B Heidi Christensen
Dame C Marie Steen
Fiduspokal Stine O. Jensen


Billeder af klubmestre og finalister ses nedenfor.

 

U-12 D A

Andreas Dahl Jonassen (tv.) & Malthe M. Christensen

U-12 D B

Magnus Olsen (tv.) & Magnus Schmidt

U-12 D

Andreas Dahl Jonassen & Malthe M. Christensen (tv.),
Magnus Olsen & Magnus Schmidt (th.)

Fiduspokal

Malthe M. Christensen

Dame A

Karen Axen (tv.) & Lene Skov Kaptain

2016

Række Klubmester
U-10 D
Malthe M. Christensen
U-12 D
Andreas Dahl Jonassen
U-12/14 P
Sara Møller
U-14 D Lukas Nass
U-18 P Cathrine Pedersen
Dame A Karen Axen
Dame B Mona Bonderup

2015

Række Klubmester
U-10 D
Andreas Dahl Jonassen
U-12 D
Christian Bundgaard Jensen
U-12/14 P
Cornelia Kramer
U-14 D Lukas Nass
U-16/18 P Karoline Staufeldt
Herre B John Kaptain
Dame A Karen Axen
Dame B Stine O. Jensen

2014

Række Klubmester
U-10 D
Jacob Holland
U-10 P
Sara Møller
U-12 D
Lukas Nass
U-14/16 P
Karoline Staufeldt
Herre B John Kaptain
Dame A Karen Axen